Automatyka przemysłowa

Gdzie i jak wykorzystuje się kabel koncentryczny?

Jeśli chcesz zamówić kabel koncentryczny, koniecznie sprawdź telmor.pl.

W zdecydowanej większości mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć interesujący program bądź dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj znaleźć można bez problemu w sklepach , które oferują artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sprzedaży znajdują się obecnie przeróżne kable koncentryczne, które cechują się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie zmniejszać jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych zarówno małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie materiałów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do montowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niewrażliwe na wpływ negatywnych warunków atmosferycznych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]