Automatyka przemysłowa

Wyrównywanie sygnału TV – wzmacniacz kanałowy

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu kanałowym na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Sprawdźmy jak działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej

U dystrybutorów znajdziemy wiele mechanizmów, których rolą jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w górach, tunelach i w gęsto uzbrojonych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz budynków – sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – współpracuje z antenami DIGIT-6DT

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery niezależne wejścia – np. VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą mieć zaimplementowaną technologię redukującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od rodzaju urządzenia ma też trzy lub cztery dedykowane filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.60. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGIT-3DT. Urządzenia te mają zewnętrzne zasilanie, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]