Budownictwo

Domy drewniane nowoczesne – atuty

Dowiedz się więcej o domy drewniane projekty.

Polacy coraz częściej decydują się na budowanie domów z bali. Nowatorska konstrukcja powoduje, że tego typu nieruchomości nie tylko wyglądają niezwykle stylowo, ale spełniają także inne kryteria. Czy w domkach drewnianych można mieszkać przez cały rok? Gdzie wyszukać fachowca, który pomoże nam spełnić marzenie o posiadaniu ekologicznego domu?

Projekty domów drewnianych – bardziej ekonomiczne niż domy z cegły

Nowoczesne domy drewniane powoli stają się rzeczywistością. Ludzie chętnie decydują się na wybudowanie takich nieruchomości, gdyż mają one dużo walorów. Najważniejsza kwestia – są one bardziej ekonomiczne niż domy z cegły. Nieznaczny ciężar domu oznacza niższe koszty. Całoroczne domy drewniane szybciej się buduje, ponieważ są wznoszone z prefabrykatów. Odpadają także czynności związane z ze schnięciem zaprawy. Specjaliści podkreślają, że budowa odbywa się w przeciągu kilkunastu tygodni, dlatego domy z bali stają się coraz bardziej powszechne. Łączą one w sobie dwa elementy. Domy drewniane całoroczne zniewalają tradycyjnym wzornictwem – wiele z nich jest inspirowanych stylem tatrzańskim. Z drugiej strony dzięki nowatorskim rozwiązaniom dają funkcjonalność identyczną jak tradycyjne budynki.

Projekty domów drewnianych – bezpieczny mikroklimat

Domy drewniane całoroczne to nieruchomości wykonane z surowca naturalnego, co powoduje, że w środku panuje korzystny mikroklimat. Dzięki użyciu drewna osoby chorujące na uczulenia czują zdecydowaną poprawę stanu zdrowia. Domy z bali cechują się wspaniałymi właściwościami cieplnymi, nie trzeba ich jeszcze ocieplać. Dodatkowym atutem są cienkie ściany, co gwarantuje duży metraż domu. Domy drewniane można stawiać również podczas zimy, bo całość robót wykonywana jest na sucho. Kiedy postanawiamy zbudować całoroczne domy z bali zwróćmy uwagę na to, żeby zaufać najlepszym ekipom.

Dane teleadresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]