Budownictwo

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wypożyczalnia szalunków - unikalną ofertę poznasz tutaj

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz można zaobserwować też konstrukcje zrobione ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na spore ceny nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup swoich szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, warto sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

O czym wiedzieć przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się też dbałość o klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa myślą wcześniejsi klienci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]