Hobby, sport, rekreacja Turystyka i podróże

Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie wielu turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych wrażeń niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią głównie możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, malownicze widoki, a także zanikające już lodowce. Masyw tworzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się także zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również należyta profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]