Hobby, sport, rekreacja Turystyka i podróże

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wyprawie w Himalaje? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na wstępie warto podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Trudności powoduje również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejną zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Manaslu lub Annapurny

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]