Hobby, sport, rekreacja Turystyka i podróże

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Oferta wypraw trekkingowych dla początkujących w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Wycieczki w góry mają wiele form. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 stopnie trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej kondycji oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne góry Europy, największym uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, Alpy, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]