Hobby, sport, rekreacja Turystyka i podróże

Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już większość tras trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby, które często praktykują ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą poczuć jeszcze raz ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, skoro można podziwiać wspaniałe widoki we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich też łatwe trasy

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą ilością skalistych grani, turni i baszt skalnych, które w czasie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, iż ponad dekadę temu wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują nadzwyczaj spadziste stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich również dużo łatwych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących miłośników trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji i procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, ale jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Tre Cime i wierzchołek Averau.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]