Kosztowności Robienie zakupów

Kolczyki z ametystami

Kup ametysty

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Paragwaju, Australii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.