Kosztowności Robienie zakupów

Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Sprawdź, gdzie kupić cyrkonie.

W jubilerstwie twórcy bardzo często stosują wiele kamieni szlachetnych. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, mają one znaczny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców może pochwalić się najlepszymi klejnotami wśród posiadanych zbiorów. Istnieją oczywiście też alternatywne sposoby dla niezbyt zamożnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić brylant. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale okazy składające się z niestandardowych substancji mogą przybierać wszystkie barwy, czy też nawet modyfikować je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Wykorzystuje się je przykładowo w medycynie (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy kupić ją na przykład przez internet.