kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki
Kosztowności

Srebrne kolczyki – dlaczego są tak popularne?

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii surowiec. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać, bo rzeczywiście ma sporo dobrych stron. Koszty jego zakupu są o wiele mniejsze niż żółtego kruszcu, a jest kruszcem szlachetnym, więc nie rdzewieje i długo nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są oprócz tego lubiane z uwagi na bezpieczeństwo ich noszenia – znacznie zmniejszają bowiem ryzyko pojawienia się infekcji. Jako że są bardzo interesującą opcją dla szukających niestarzejącej się oraz wytrzymałej biżuterii, dobrze powiedzieć kilka zdań o tym, gdzie je kupować i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w jakim sklepie?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich wszyscy wyszukamy coś dla siebie – zarówno zwolennicy sprawdzonych rozwiązań, jak i kobiety, które bardziej wolą niebanalne wzory. Przed kupnem danych kolczyków warto więc zorientować się, co oferują nam różne sklepy. Najlepszym wyjściem niewątpliwie będzie zakup online – tym bardziej, kiedy chcemy znaleźć niebanalne projekty srebrnych kolczyków.

Konserwacja srebrnych kolczyków

Mimo wielu plusów, srebro wykazuje także wady. Najważniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po paru latach czernieją. Łatwo tego uniknąć regularnie czyszcząc je odpowiednimi środkami oraz przechowując w zamkniętych pudełkach. Nigdy nie stosujmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, gdyż potrafią uszkodzić ich powierzchnię.