Kosztowności

Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli chcesz zamówić topaz mistyczny, powinieneś odwiedzić tę stronę

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku mogłoby się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień ma purpurowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także w pracy. Istotna jest też różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej możemy wybrać ozdoby do danego stroju.