Kosztowności Robienie zakupów

Wisiorki srebrne

Dowiedz się, gdzie nabyć srebrne wisiorki.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle reaguje również na kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed włożeniem do szkatułki paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką albo wrzucić do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.