Kosztowności

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Więcej o topazach.

Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Oprócz tego jest także wymieniany wśród najładniejszych minerałów, zaś jego zalety od lat są cenione przez złotników oraz ich klientów. Może przybierać najróżniejsze odcienie – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników jest najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z owym kruszcem. Należy przy okazji dodać, iż w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są również modele złote. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki oraz naszyjniki, jednak jubilerzy wytwarzają także innego rodzaju ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek około tysiąca PLN, zaś za srebrne zapłacimy aż sześciokrotnie niższą sumę.

Biżuteria z topazami – kup w e-sklepie

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć modele najbardziej trafiające w nasze gusta należy więc udać się do paru salonów – zaś to kosztuje dużo czasu. By tego uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę również znaleźć kolczyki i naszyjniki w atrakcyjnych cenach.