kaski motocyklowe
Motoryzacja

Wybór kasku na motocykl

Nie ma większego znaczenia, jaki posiadasz motocykl ani to, czy przebywasz na nim drogę do miejsca pracy, podróżujesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wypady – kask to obowiązkowy składnik garderoby jakiegokolwiek motocyklisty, dlatego że gwarantuje mu bezpieczeństwo, zabezpieczając głowę w razie upadku.

Odpowiedni kask na motor, czyli który? / Porządny kask na motocykl / Jaki powinien być kask na motor? / Jaki powinien być kask na motocykl?

Ciągle zastanawiasz się, czym kierować się w ciągu wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie należałoby oszczędzać, skutkiem tego zdecyduj się na kask znanej marki, takiej jak HJC, który jak najlepiej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku dostępne są różne warianty kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym poszczególne warianty kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najpopularniejsze kaski na motor to kaski integralne, których skorupa stworzona jest z pojedynczego kawałka materiału. Są one najbezpieczniejszym typem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, aby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają osłony szczęki, są w następstwie tego mniej bezpieczne – wskutek tego poleca się je przede wszystkim do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są w największym stopniu praktyczne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, które na dodatek posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to świetna marka, lubiana przez motocyklistów na całym świecie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane gigantycznej liczbie testów – a równocześnie mają dostępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak i szczękowe, otwarte oraz enduro. Na nadzwyczajną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które to właśnie dzięki zastosowanym materiałom są bardzo lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe.
Pośród kasków HJC są również repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Dane teleadresowe:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]