Nauka Żywność

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Szukasz jedynej w swoim rodzaju oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na warsztatqulinarny.pl

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – przystrajać ciasta czy podawać i wybierać składniki. Pragniesz podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci kształtują swoją kreatywność oraz uczą się niezależności i co istotne – zdobywają praktyczne umiejętności. A jednocześnie doskonale się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, nauka nieskomplikowanych przepisów oraz wybieranie oraz mieszanie składników – całość sprawia, iż dzieci z zapałem eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakie obowiązują w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach uczestniczą również rodzice, dlatego jest to świetna sposobność do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem spróbować tego, co upichciły.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. Podczas warsztatów maluchy przygotowują danie główne oraz deser. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy, albo przygotować apetyczny makaron na słono lub słodko. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują też pyszny deser – mus z mascarpone oraz lodami. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to świetna metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań niesie pociechom sporo satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w dekorowaniu tortu bądź przyrządzaniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z dziećmi.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]