Nauka

Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/ odnajdziesz więcej informacji o modelowaniu 3D.

Świat grafiki bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz kreowania swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje już dużych wydatków – można bowiem pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który równocześnie jest całkiem bezpłatny.

Kursy modelowania 3D najlepiej w jak najmniej licznych grupach

Korzystania z dowolnego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, jednak proces ten trwa wówczas dłużej i często bywa niesłychanie irytujący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niesłychanie pomocne dla tych, którzy dopiero poznają program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy dodawanie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie dydaktyka. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które wymagają dopracowania i podpowiadając ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w niewielkich grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w świecie gier wideo i projektowania

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i docenianą głównie w branży filmowej, projektowej i gier komputerowych. Opanowanie oprogramowania Blender 3D rozszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane dzieła, które potem można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści i amatorzy, którzy chcą rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności lub znaleźć nowe formy ekspresji.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]