Ochrona i bezpieczeństwo

Zwróć uwagę na tabliczki informacyjne

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, skieruj się tu.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące BHP. Powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta też nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy ich nawet nie dostrzegać. Sprawdźmy zatem jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które oznaczają obiekty biurowe – domy, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, przychodnie. Sprawiają, że bezproblemowo wyszukamy odpowiedni budynek. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach bloków, bo bardzo często możemy je także dostrzec wewnątrz. To ogromny zespół znaków, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pokoju lub pracownika w dużych wieżowcach – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz sekretarza czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które znajdujące się przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wskazują strefy służbowe

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez polskie prawo. Informują gdzie są wyjścia ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, mówią o istotnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, są również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych materiałów (np. aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]