Porady i tutoriale

Gdzie zamówić kontener na śmieci?

Duży remont, przebudowa domu, rearanżacja ogrodu, opróżnienie strychu lub piwnicy… To tylko niektóre z sytuacji związanych z generowaniem dużej ilości odpadów. Zdecydowana większość z nich nie powinna znaleźć się w pojemniku na odpady komunalne. Dotyczy to w szczególności gruzu budowlanego, ziemi, starych mebli oraz zużytego sprzętu elektronicznego. Teoretycznie odpady można odwieźć do najbliższego PSZOK-u (punkty tego typu działają we wszystkich gminach), ale w praktyce to rozwiązanie wiąże się z szeregiem utrudnień. Zdecydowanie wygodniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usługi wynajmu kontenera. Na czym ona polega? Jakie korzyści oferuje? Gdzie zamówić kontener na śmieci?

Wynajem kontenera. Czemu warto go wybrać?

Każda gmina zapewnia swoim mieszkańcom możliwość bezpłatnego dostarczenia odpadów różnego typu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). W dużych miastach działa ich po kilka, ale nawet w najmniejszych gminach do dyspozycji obywateli jest przynajmniej jeden. W teorii oddanie do niego odpadów to najlepszy pomysł – nie wiąże się z dodatkowymi opłatami i wcześniejszego planowania.

Teoria jednak niekoniecznie pokrywa się z praktyką. Pierwsze trudności pojawiają się już na etapie składowania odpadów. Gminy wprawdzie zapewniają mieszkańcom big bagi, ale ich pojemność często okazuje się niewystarczająca do pomieszczenia wszystkich odpadów. Kolejny problem to dostarczenie śmieci do PSZOK-u. Najczęściej wymaga ono użycia samochodu dostawczego – a nie każdy z nas ma do niego dostęp. Nie bez znaczenia są również limity ilości odpadów ustalane przez poszczególne gminy.

Wynajem kontenera na gruz. O czym należy pamiętać?

Wynajmując kontener, nie musimy martwić się składowaniem oraz transportem odpadów. W ramach tej usługi firma dostarczy nam kontener pod wskazany adres. Po upływie określonego czasu (lub zapełnieniu pojemnika) odbierze go wraz z zawartością oraz zadba o jego legalną, bezpieczną dla środowiska utylizację. To znacznie usprawnia organizację remontu lub innych prac, ale nie zwalnia nas od odpowiedniego zaplanowania całego procesu.

Najważniejszym aspektem jest wybór miejsca, w którym ustawimy kontener. Powinno być możliwie jak najlepiej osłonięte przed wiatrem, a jednocześnie zapewniać łatwy dostęp do pojemnika – zwłaszcza jeśli chodzi dojazd samochodu. Jeśli kontener nie będzie znajdować się na prywatnej posesji, konieczne jest uzyskanie zgodny wspólnoty lub administratora, a jeśli ma zająć fragment chodnika, drogi lub placu – zarządu dróg miejskich.

Gdzie zamówić kontener na śmieci?

Klientom planującym remont, prace budowlane lub roboty ziemne oferujemy wynajem kontenerów. W Krakowie i okolicach w ramach tej usługi dostarczymy go i odbierzemy, gwarantując przy tym ekologiczne podejście do wygenerowanych odpadów. Oferujemy również opróżnianie piwnic i strychów wraz z wyniesieniem z nich wielkogabarytowych odpadów.

Źródło tekstu: https://maxgruz.pl/blog/gdzie-zamowic-kontener-na-smieci/