Rachunkowość, finanse

Kredyt gotówkowy najlepiej zaciągnąć z pomocą doradcy

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż możemy uzyskać tak nawet nieduże kwoty – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się sposobem sfinansowania poważniejszych zakupów, ponieważ najczęściej jego największa suma to nawet 100 tysięcy złotych, jednak osoby o największych zarobkach – na przykład lekarze – są w stanie pożyczyć nawet pół miliona złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym należy wiedzieć?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas maksymalnie po paru dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę uzyskać go także osoby z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, gdyż tak jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na każdy cel – tak na zakup akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, iż łatwo wówczas o pomyłki, których efektem okazują się najczęściej poważne finansowe problemy. Z tego względu wybór oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i inne wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem niewątpliwie okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych problemów.