Korzystna oferta sprzedaży złota znajduje się na tej stronie.
Polacy coraz częściej myślą o emeryturze i o przyszykowaniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Stąd przeważnie dążą do tego, aby od czasu do czasu odkładać wolne środki finansowe na koncie albo na lokacie w banku. Ostatnio jednak to rozwiązanie jest mało opłacalne – niskie oprocentowanie lokat i nieustanna inflacja powodują, że oszczędności nie zapewniają profitu, a nawet z biegiem lat ich siła nabywcza spada. Nic więc zaskakującego fakcie, że wzrasta zainteresowanie innymi formami inwestycji, w tym też kupnem złota inwestycyjnego.
Złoto lokacyjne – sztabki i papiery wartościowe
Inwestowanie w kruszce polega na nabyciu ich wówczas, kiedy ich wartość rynkowa jest niewysoka i ich sprzedaży, jeśli ta wartość zacznie wzrastać. Ale warto podkreślić, że nie każdy wyrób ze złota jest uznawany za kruszec lokacyjny, dlatego np. nabywanie biżuterii trudno nazwać lokatą w złocie. Polskie prawodawstwo, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, klarownie określa co można nazywać złotem inwestycyjnym. Według aktualnej ustawy jest to głównie złoto próby nie mniejszej niż 0.995 w płytkach albo sztabkach. Natomiast monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym warunkom, by być nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co kluczowe – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w państwie, które je wyemitowało. Monet bulionowych nie traktuje się jako okazy kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Prawo wymienia jeszcze jeden rodzaj złota inwestycyjnego – złoto w postaci papierów wartościowych.
Złoto lokacyjne – co można zamówić online?
W sklepach polskich dystrybutorów złota inwestycyjnego bez problemu spotkać można złote sztabki, jak i cenione na całym świecie monety bulionowe z między innymi Austrii oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zamówienia można składać również online i nie jest to oferta tylko dla największych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą w internecie bardzo bogatą ofertę sprzedaży złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, bądź 1 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/10, 1/4 lub 1/2 uncji. Dostępne jest też złoto w tak zwanych „combibarach” pozwalających na odseparowanie z nich, a potem zbycie indywidualnych płytek kruszcu.
Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]