agencja SEO, pozycjonowanie Kraków, optymalizacja stron
Reklama i marketing

Pomoc agencji SEO – sposób na sukces w sieci

Przedsiębiorstwa i administratorzy sklepów internetowych, którzy chcą wyświetlać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, są w stanie to osiągnąć na co najmniej trzy sposoby. Pierwszy, którego nie poleca się, to podjęcie starań na własną rękę. Nie dysponując kwalifikacjami w zakresie SEO i nie obserwując systematycznie wiadomości o zmianach w algorytmie Google, ciężko działać poprawnie i – najważniejsze – efektywnie. Drugi sposób to utworzenie etatu dla specjalisty od SEO, lecz nie każde przedsiębiorstwo się na to decyduje powodu braku budżetu. Trzeci sposób to rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Budżet zarezerwowany na takie działania można dostroić do możliwości finansowych zlecającego. Atutem współpracy z agencją SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w pracują tam też eksperci od copywritingu, kampanii Google Ads, projektowania graficznego czy kodowania służący merytoryczną pomocą w tych sferach.

Firma SEO – transparentność jej prac to istotny aspekt

Agencji SEO w Polsce jest mnóstwo. Na co zwrócić uwagę podczas szukania podmiotu, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Warto postawić na firmę, która funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu. Liczba agencji SEO, a również tych reklamowych oraz kreatywnych, co roku wzrasta, co nie zawsze niesie za sobą należytą jakość usług. Wybierając agencję, która istnieje od mniej więcej dekady, można mieć zaufanie, iż posiada ona spore doświadczenie i może w każdej chwili zaprezentować szerokie portfolio swoich byłych prac. Agencje SEO często na swoich stronach publikują sekcję z opisem tzw. „kejsów”. Zanim podpisze się umowę trzeba zapoznać się ze studia takich przypadków, by wstępnie zobaczyć, jakich rezultatów można się spodziewać po agencji, a także to jakie trudności udało jej się rozwiązać i dla jakich branż pracowała. Odpowiedzialna agencja SEO to taka, której praca jest przejrzysta: pisze o planach zadań na nadchodzące tygodnie, ale również przesyła sprawozdanie z ukończonych działań i ich rezultaty.

Następny istotny aspekt to spersonalizowana oferta i dostosowanie zakresu działań do charakteru działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeśli agencja SEO na pytanie ofertowe odpowiada w parę minut, a oferta sprawia wrażenie uniwersalnego szablonu, powinien to być znak alarmowy. Po wysłaniu zapytania przedstawiciel kompetentnej agencji SEO powinien skontaktować się z potencjalnym klientem, by dopytać o dodatkowe informacje o firmie, konieczne do utworzenia dla niej całościowej oferty. To dane, których nie da się wyszperać na własną rękę w sieci, jak przykładowo informacja o prowadzonych dotąd pracach SEO oraz o ważnych dla klienta towarach albo usługach, które potrzebuje wypromować.

Rozliczenie za pozycje – czy to poprawny system rozliczeń z firmą SEO?

Ostrożnie powinno się potraktować agencje SEO, które oferują rodzaj umowy z zapłatą za uzyskany rezultat. W takim systemie rozliczenie odbywa się wtedy, kiedy frazy kluczowe zdobędą ustalone w umowie pozycje w SERP (przykładowo wejdą do Top5 albo pierwszej strony wyników). To nadal stosunkowo popularny model rozliczeń, jednakże wiąże się z dużym ryzykiem – można bowiem osiągnąć szybkie rezultaty za pomocą łamania zasad określonych przez Google. Stale aktualizowany algorytm też nie pomaga w dotrzymaniu obietnic złożonych zleceniodawcy, z tej przyczyny sumienna firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych wyników. Jeśli idzie o opłatę za usługi firmy SEO, to sporadycznie jest ona stała – tradycyjnie w pierwszych tygodniach po zawarciu kontraktu konieczne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, by wykonać skrupulatny audyt SEO, a następnie zrealizować wszystkie przedstawione w nim sugestie. W późniejszych miesiącach współpracy, jak strona klienta jest już zoptymalizowana, koszty działań są o wiele niższe.

Dane teleadresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]