projekt gazety
Reklama i marketing

Reklama zewnętrzna i wewnętrzny biuletyn – projekt gazety firmowej

Korporacyjny biuletyn to wspaniała forma komunikacji wewnętrznej, ale też rodzaj reklamy. Zobaczmy więc, jakie treści można umieścić w takiej broszurce i dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – gazeta korporacyjna

Gazeta korporacyjna może spełniać 2 funkcje. Najważniejszą jest komunikacja wewnętrzna – informowanie o osiągnięciach, pochwalenie się wzrastającymi wynikami, wywiady z przodującymi członkami zespołu. Takie broszury mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, gdyż świetnie dopingują ekipę. To powoduje, że członkowie załogi mocniej angażują się w życie korporacji, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich rutynowe obowiązki zapewniają im większą dawkę satysfakcji. Badania wskazują, że korporacyjny biuletyn sprawia, że członkowie ekipy czują odpowiedzialność za wytwarzane artykuły, poprawia się też atmosfera w zakładzie. Ogromnym atutem jest także likwidowanie błędów komunikacyjnych pomiędzy jednostkami, które bywają głównym powodem konfliktów w wielu korporacjach. Gazeta korporacyjna gwarantuje też całkowitą jawność działań korporacji.

Projekt gazety – wspieraj działania z zakresu public relations

Oczywiście gazeta korporacyjna to również niezastąpiona metoda marketingowa. Gazetka trafia do adresatów takich jak: klienci, firmy z tej samej branży, organizacje polityczne, urzędy. Korporacyjny biuletyn dzięki temu realizuje cele marketingowe, zwiększa sprzedaż oraz wspiera działania z zakresu public relations. Myśląc o wydawaniu firmowego biuletynu powinniśmy przede wszystkim zwerbować zespół redakcyjny i zaprojektować szatę graficzną. Najlepiej skorzystać z usług fachowców (np. grafików projektowych), którzy zrobią projekt gazety, określą ilość stron i zadbają o druk. Z ich pomocą firmowy biuletyn z pewnością okaże się sukcesem.

Dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]