Robienie zakupów

Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Jeśli szukasz albumu na monety, koniecznie wejdź na https://bit.ly/3wlkJSZ.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko przyjemność z wyszukiwania i kupna nowych egzemplarzy, ale również uczucie satysfakcji z ich przeglądania i katalogowania. Zdobyte numizmaty winny wobec tego znaleźć się w stosownych klaserach lub albumach, za pomocą których swobodnie będzie można je przeglądać, a przy tym uchowa się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – nieprzerwanie najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Miłośnicy numizmatów mają ogromny wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Czemu? W głównej mierze z tej przyczyny, że pomagają łatwo segregować numizmaty jednego typu. Pamiętajmy jednak, iż wiele albumów na monety nie posiada fabrycznie zamocowanych kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru gromadzonych banknotów bądź numizmatów. Swoboda wypinania i wpinania kart jest dużym usprawnieniem przy katalogowaniu eksponatów według naszego uznania – można przekładać je między albumami bez konieczności wyciągania poszczególnych okazów, co zmniejsza ryzyko zarysowania numizmatów czy rozdarcia banknotów. Ponadto, posiadając niewielką kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o różnych rozmiarach, wystarczy dokupić strony z pasującymi do nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż często wyglądają jak albumy ze zdjęciami czy książki, przez co bez trudu schowamy je w domowej biblioteczce przez wzrokiem potencjalnego rabusia.

Numizmaty w holderach też schowasz w albumach na monety

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w kartach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać popularniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci. Rzadkie monety w idealnym stanie czy też te wybite z cennych kruszców powinno się w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez włożenie do przezroczystego kapsla. Taki kapsel można potem trzymać w klaserze, bowiem wielu producentów oferuje karty do albumów, w które bez przeszkód można włożyć monety w kapslach albo w usztywnionych, papierowych holderach.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]