Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Sprawdź przykłady z wykorzystaniem shuttersów w sypialni

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się na ogół z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować też w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wpadającego do pokoju

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tego powodu wypada zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie przytulne. Swoboda ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – świetna bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja kontroli wnikania światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, natomiast w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu niż w plisach firan, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]