Dbanie o urodę Robienie zakupów

Bursztyn

Znajdź biżuterię z bursztynem na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak dziwić – bursztyn jest przecież jednym z najpiękniejszych materiałów, a łatwość jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki można dopasować do przeróżnych mód. Żeby cieszyć się jej wyglądem, powinniśmy o nią właściwie zadbać. Jak? Przeczytajcie nasz poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Bursztyn to niezwykle delikatny surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy naszyjnik powinniśmy zabezpieczyć miękką tkaniną, a następnie dokładnie zapakować w folię i włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać dwóch ozdób – mogą się przecież porysować.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje silnych środków czyszczących. Słuszniej więc zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek lub kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona delikatną ścierką, lekko zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej za dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w szufladzie wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal jest piękna, ale widać jej wiek. Jak ją odrestaurować? Podchodząc do tego bez pomocy specjalisty, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – powinieneś zatem powierzyć ją jubilerowi.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]