Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Szukasz kasków do jazdy konnej? Kliknij tutaj

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można nabyć dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]