Robienie zakupów

Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Jeśli potrzebujesz anteny DVB T, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie był bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się także wysoką wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zakupić. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]