Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Potrzebujesz urządzenia do drenażu limfatycznego w domu? Wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca masażu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie przepływu limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często stosują aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym cyrkulację limfy. Istnieje dużo powodów do wypróbowania drenażu limfatycznego. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako pomoc w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się też niesłychanie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty do masażu uciskowego w domu

Duże możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez problemu można spakować je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zaburzenia rytmu serca czy nowotwór, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]