Robienie zakupów Technologie

Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

Sprawdź, gdzie kupić drukarkę 3D Kraków.

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz instrumenty. Oszacowano, iż stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można nawet o 90% zmniejszyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Główne założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych produktów i usług, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się łatwą obsługą i ergonomiczną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można ekspresowo uzyskać tożsame prototypy, co jest niezmiernie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie wykorzystywane w najrozmaitszych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Druk jest solidny oraz dokładny, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie tworzą się zniekształcenia.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]