Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu

Funkcje drewnianych listw podłogowych

Więcej o listwie podłogowej na www.balticwood.pl.

Wydają się niewiele znaczącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższą część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]