Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Jeśli szukasz lonży jeździeckiej, kliknij tu.

Lonża dla konia to akcesorium na co dzień używane w trakcie nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje i jej wykorzystanie

Lonża dla konia to właściwie długa lina, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w czasie nauki jazdy i treningu technik związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, dosiadem, trzymaniem wodzy oraz łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po obwodzie koła, zaś lonża jest wykorzystywana do kontroli zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten służy również woltyżerom oraz akrobatom cyrkowym do szlifowania technik i zabezpieczania przeprowadzanych trików. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się również podczas treningu bez jeźdźca – w takim wypadku służy do ćwiczenia młodych osobników oraz dostarczenia im odpowiedniej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria uznanych firm

Obfity wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato zaopatrzonych sklepach online, które oferują specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże dla konia uznanych firm – jak np. Harrys Horse, Waldhausen czy Kerbl. Interesuje Cię lonża dla konia w turkusowym, zielonym, a może różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia szeroki wybór produktów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych miłośników koni. W ofercie oferowane są lonże wykonane m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatny materiał jest przyjemny w dotyku.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]