kapsułki do ekspresu tchibo cafissimo
Robienie zakupów Żywność

Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Metoda parzenia kawa w kapsułkach jest znana od schyłku lat 70-tych i stopniowo pozyskała sobie nowych zwolenników. Ten praktyczny system umożliwia zaparzenie kawy wysokiej jakości bardzo nieskomplikowaną metodą – wystarczy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w stosownym urządzeniu, napełnić w nim pojemnik z wodą i już po minucie można delektować się pobudzającym napojem.

Kawy single origin z Brazylii i Angoli – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Istnieje kilka systemów parzenia kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z cieszących się największą popularnością na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez długi czas narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego producenta. Kwestia ta dotykała każdego systemu w kapsułkach, jednakże w ostatnich latach dostępnych jest na rynku – także w Polsce – coraz więcej ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten utworzył linię kaw single origin, zwanych też kawą speciality. Taka kawa charakteryzuje się tym, iż pochodzi z jednej uprawy, gatunku oraz zbioru. Smak takiej kawy jest charakterystyczny, bowiem wytworzyło go wiele najrozmaitszych składników, przykładowo warunki atmosferycznepanujące w roku zbiorów. Dodawanie do takich kaw mleka bądź dodatków aromatyzujących zabija ich niepowtarzalne nuty smakowe. W sprzedaży kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Etiopii i Brazylii (arabika). W tych ziarnach wyraźnie odczuwalne są aromaty kakaowe, kwiatowe i czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – najlepsza każdego dnia

Urządzenia do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w biurach lub hotelach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany – najczęściej zamyka się w granicy 1-1,60 zł. Oznacza to, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli podobny napój podawany w bufetach w biurze bądź w kafejkach na mieście. Przystępne ceny oraz niebanalne wzornictwo ekspresów na kapsułki sprawiają, że z każdym rokiem częściej znajdujemy dla nich w naszych mieszkaniach. Przy użyciu ich zaserwujemy gościom najlepszej jakości kawę w czasie weekendowych spotkań, a przy tym sami będziemy cieszyć się filiżanką takiej kawy na co dzień, bez strachu o gigantyczne koszty. Jeżeli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy będą pasować do posiadanego przez nas urządzenia.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]