Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu

Lampa solna – delikatne i kojące światło

Lampę solną zamówisz na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a czasami kupujemy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są dostępne w trzech kolorach

Lampy solne są estetyczne i łatwo można je dopasować do wystroju mieszkania, bowiem są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o identycznej siatce krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im przeróżne formy, na przykład sześcianu albo piramidy.

Lampa solna a produkcja ujemnych jonów

Mnóstwo osób sądzi, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, równoważących te generowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom chorym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest kojące i subtelne, zatem zaleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność lub stres, dlatego że dzięki nim można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się tylko lamp solnych. Robi się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]