Robienie zakupów

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Lampy solne sklep. Więcej informacji na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły ogromną popularność. Należy przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym nastrojową aurę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może zapewniać również korzyści lecznicze?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie wyłącznie piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie wzięte dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia oraz właściwego samopoczucia.

Dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]