Robienie zakupów

Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Dowiedz się, gdzie zamówić mop sznurkowy.

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo łatwym – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Niemal jednakowo ważne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie upraszcza i skraca czas mycia posadzek. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni warto wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]