Ochrona i bezpieczeństwo Robienie zakupów

Ogranicz ryzyko urazu rąk podczas pracy – zakładaj rękawice ochronne

Szukasz rękawic do rzeźni? Wejdź na globalhygiene.pl.

Dłonie są częścią ciała, która jest wyjątkowo narażona na różnorodne uszkodzenia w czasie wykonywania szeregu czynności zawodowych. Z tego powodu wypływa zatem wymóg ich zabezpieczenia skutecznymi środkami, takimi jak m.in. właściwie dopasowane do warunków pracy rękawiczki ochronne.

Typy rękawiczek ochronnych

Wyróżnia się trzy kategorie rękawiczek ochronnych, pośród których kategoria I oznacza, iż rękawice chronią dłonie w razie niedużego zagrożenia uszkodzeniem dłoni, zaś kategoria III to już rękawice do zastosowania w środowisku dużego ryzyka, między innymi podczas pracy z silnymi detergentami bądź odczynnikami chemicznymi mogącymi okaleczyć skórę (np. z sodą kaustyczną, z kwasem azotowym albo z toluenem), ekstremalnie niską temperaturą czy też szkodliwymi czynnikami biologicznymi. Zadaniem pracodawcy jest tym samym zagwarantowanie zatrudnionym strojów ochronnych prawidłowo dobranych do specyfiki realizowanej przez nich pracy. Toteż przed zamówieniem rękawic ochronnych nieodzowne jest oszacowanie, czy dany środek ochronny posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie wskazanych norm, a więc czy ochrania on przed interesującymi nas urazami. Dane o zakresie ochrony z reguły ujęte są na rękawicach pod postacią prostych do odczytania symboli.

Od kogo zamówić rękawiczki ochronne nitrylowe, stalowe albo powlekane?

Jednym z najbardziej znanych krajowych dostawców oraz wytwórców różnego typu rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest sieradzka marka Global Food Hygiene, która w swojej ofercie posiada rękawiczki spełniające kryteria wszystkich wymienionych wyżej wcześniej kategorii. Są to między innymi rękawice robocze powlekane lateksem, poliuretanem lub nitrylem, charakteryzujące się wysoką odpornością na ścieranie i które wyraźnie polepszają chwytność, rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe produkowane z mocnej stali nierdzewnej, które ochraniają dłoń i przedramię użytkownika, jak również rękawiczki z bawełny, które na co dzień używane są w przetwórstwie żywności ewentualnie jako wkład pod inne, grubsze rękawice, które mogłyby przetrzeć skórę. Rzecz jasna w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje też dużego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (również modelu z zarękawkami) oraz jednorazowych, niepudrowanych rękawic lateksowych i nitrylowych ważnych dla branży kosmetycznej, medycznej oraz spożywczej.

Dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]