Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Rodzaje butów do jazdy konnej

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz buty do jazdy konnej.

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie może to zadziwiać – zwłaszcza, jeśli zna się spore walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: ćwiczenie odpowiedniej postawy, poprawienie kondycji, a także rozwój wszystkich partii mięśniowych. Ponadto ma zbawienny wpływ na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, likwiduje napięcie oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak by w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona części albo całej nogi

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania sińców i otarć. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednakże kupując je należy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z czego są robione buty do jazdy konnej?

W trakcie wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z którego są one wykonane. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia bardziej kosztowne, lecz warto się je wybrać z uwagi na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Lubiane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybciej przybiera docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, jakkolwiek jej atutem jest niższa cena.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]