Motoryzacja Robienie zakupów

Spakuj się na długie wakacje – zamontuj belki dachowe

Jeśli potrzebujesz bagażnika bazowego, powinieneś odwiedzić ten adres

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]