Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Szukasz okiennic shutters? Sprawdź https://bit.ly/3jVhWKg

Planując aranżację wnętrza, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Najczęściej wybiera się standardowe aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek mieszkańców. Producenci wytwarzają je z PCV, listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się przeważnie na oknach, jednak równie dobrze sprawdzą się na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie widuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większość z nas na pewno kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Pożyteczne funkcje ozdobnych okiennic typu shutters

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają również pożyteczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Shuttersy dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom bardzo wytworny wygląd, a więc podnoszą wartość nieruchomości. Warto również zaznaczyć, że shuttersy są regulowane bez wykorzystania sznurów, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psotnych psów i kotów, które przerwać dyndające łańcuszki, uznają zapewne za duży plus.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]