Budownictwo Robienie zakupów

Z czego składają się systemy rynnowe?

Szukasz rynnien metalowych? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak zakładanie rynien. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, PCV czy plastikowe – co zamontować?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – między innymi z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania powinno się więc przedyskutować z ekspertem.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08