Turystyka i podróże

Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Pełna oferta skitur.

Większa część osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie jedynie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w górskim domku z drewna i sporadycznym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, ale przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart i butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez trudności poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa okaże się właściwa do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]