Rozrywka Turystyka i podróże

Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Wycieczka w Alpy Austriackie - poznaj korzystną ofertę.

Miłośnicy gór, którzy poznali już dokładnie wszystkie szlaki w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, koniec końców zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Liczni z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, który obejmuje swoim obszarem parę państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne wierzchołki, o pokonaniu których marzą wspinacze z całego świata, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Signalkuppe – 4554 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Piz Badile lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy łączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest dużo ciekawych propozycji adresowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już biegłość w jeździe na nartach i utrzymują odpowiednią wydolność fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podnosić swoje umiejętności. Tym, którym zależy w głównej mierze na wymiarze szkoleniowym, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niekwestionowanym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w ograniczonych, zwykle 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie wspaniałym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]