Usługi Witryny www

Audyt sklepu internetowego lub strony – czy warto?

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje audyt sklepu? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/.

Pojęcie audytu – podając za internetowym wydaniem Słownika Języka Polskiego PWN – to kontrola przedsiębiorstwa, spółki lub firmy pod kątem licznych obszarów, m.in organizacyjnych i finansowych, jak również analiza możliwości dalszego rozwoju. Co, biorąc powyższą definicję pod uwagę, oznacza więc audyt SEO? Jest to skrupulatna analiza strony www, oceniająca przeróżne jej elementy, jak metadane, kod strony, hierarchię nagłówków, szybkość ładowania się strony i wiele bardziej i mniej istotnych aspektów. Poza samym wykazaniem uchybień i błędów, w rzetelnym audycie SEO powinny znaleźć się także wskazówki co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO sprawdza stronę internetową pod względem zawartości strony, zgodności ze standardami W3C, dostępności, a także prawidłowości kodu. Poza tym sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, by wykazała ona wszystkie błędy na stronie oraz – co najważniejsze – zaproponowała działania, które pozwolą je naprawić.

Ile czeka się na płatny audyt SEO?

W internecie jest masa stron oraz narzędzi, przy użyciu których można ekspresowo i za darmo przeprowadzić audyt SEO witryny. Pozytywy tej opcji? Cena i szybkość. Argumenty przeciw? Całkiem sporo. Okrojone dema czy też bezpłatne narzędzia z niewielką paletą funkcji, nie są idealne. Jeśli już przyuważą jakieś nieprawidłowości na stronie, to zapewne nie wszystkie. Sporo pomyłek (np. w kodzie) zauważyć można tylko podczas analizy dokonanej przez człowieka, a nie oprogramowanie.

Na płatny audyt SEO przeprowadzany przez agencję czeka się na ogół od tygodnia do mniej więcej 30 dni. Termin na dostarczenie analizy powinien zostać określony w umowie zawartej z agencją, która podjęła się jego zrealizowania. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich poważnych błędów kryjących się na stronie. Jeśli strona była utworzona na ogólnodostępnym szablonie bądź na platformie pokroju Shoper czy Magento, to elementów do naprawienia może być mnóstwo. Kiedy strona powoli się ładuje i ma praktycznie zerową widoczność na najistotniejsze dla klienta frazy, to też są to oznaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie trafnym rozwiązaniem.

SEO audyt – co ujawni, jeżeli będzie zrealizowany uważnie

Uważnie przeprowadzony audyt SEO może obnażyć mnóstwo błędów strony, najczęściej:

 • wolne wczytywanie się witryny w wersji na urządzenia mobilne i na komputer,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. zbyt wolne ładowanie się różnych obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępnością strony dla botów wyszukiwarek,
 • powody niskiej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • brak lub źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • poprawność kodu witryny,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak lub źle wykonana integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Dane teleadresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]