Usługi

Badania psychologiczne kierowców zawodowych i nie tylko

Na http://tinyurl.com/y58l79on zlecisz badania psychologiczne Kęty.

Badania psychologiczne kierowców pozwalają sprawdzić czy osoby badane mają przeciwwskazania do prowadzenia pojazdów. Dzięki nim można wychwycić osoby, które nie powinny siadać za kółkiem, są więc niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach. Jak wyglądają badania i co dokładnie weryfikują? Jakie przyrządy są używane w trakcie badań?

Badania psychologiczne kierowców – dla kierowców pojazdów przewożących wartości pieniężne i egzaminatorów

Różne grupy kierowców muszą poddawać się testom psychologicznym. Pierwszą z nich są osoby starające się o zdobycie uprawnień zawodowych, np. kategorii D+E. Do testów podchodzą również kierowcy, którzy popełnili wykroczenia związane z jazdą po alkoholu i starają się o przywrócenie uprawnień. Dodatkowo badania psychologiczne powinni przechodzić także kierowcy pojazdów służbowych oraz instruktorzy szkół jazdy. Badania psychologiczne kierowców zawodowych, którzy nie przekroczyli 60 roku życia są ważne przez pięć lat.

Badania psychologiczne kierowców – sprawdzają zdolność koncentracji

Badanie psychotechniczne składa się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności kandydaci przystępują do rozwiązywania testu. Na tym etapie kontrolowana jest umiejętność koncentracji, przerzutność uwagi, dokładność działania, a także cechy osobowości czy poziom lęku. Kandydaci na kierowców muszą między innymi odnieść się do pytań dotyczących ich cech charakteru czy wskazać brakujący element. Kolejnym etapem testów psychologicznych jest część praktyczna, która weryfikuje głównie widzenie o zmierzchu, reakcję na olśnienia i umiejętność oceny prędkości innych pojazdów. W czasie badań wykorzystuje się m.in. kabinę ciemniową, miernik czasu reakcji i równoważnię. Badania sprawdzają czas reakcji i polegają m.in. na obserwowaniu, w jaki sposób osoba badana reaguje na oślepienie światłem.

Dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]