Nie każde choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi metodami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w przypadku uszkodzeń kości, znacznych uszkodzeń uzębienia, konieczności wykonania implantów lub mostów i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju narośle bądź nowotwory. Które metody są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?
Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa
Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych ubytków czy chorych po złamaniach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.
Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?
Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także atmosfera w poradni i stosunek stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy na przykład w sieci lub w gronie bliskich.