Usługi

Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Przyjęcia komunijne Kraków - ta niezwykła oferta wszystkich usatysfakcjonuje.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bowiem to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, iż wszyscy goście skupieni są jedynie na nim. W związku z tym rodzice starają się, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Sala komunijna – szukaj od razu jak będzie ustalony termin wydarzenia

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy poczęstują gości w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla zaproszonych w mieszkaniu jest zazwyczaj opcją wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem ponad setka gości, w związku z tym zazwyczaj organizowane są w domach weselnych albo restauracjach. Jeśli chcemy wynająć najładniejszy lokal, polecamy wyruszyć na poszukiwania sali, natychmiast jak będzie wyznaczony termin przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, w związku z tym trzeba wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunię. Istotne jest także to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zamów animatora i fotografa

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, radzimy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci ciekawymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, np. zabawek militarnych czy wartościowej biżuterii.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]