czyszczenie infekcji wordpress, usuwanie infekcji wp
Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Witryny www

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz witryn działających z jego wykorzystaniem szacuje się obecnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania witryny, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Informacje na stronieinternetowej zmieniły się bez Twojej ingerencji? Strona wysyła niechcianą pocztę? Na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest zablokowane? To tylko parę z możliwych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji nieodzowne jest szybkie działanie w celu usunięcia przyczyn infekcji i przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zazwyczaj przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich warto zlecić specom od tego typu zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Spece podejmujący się usuwania malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują wnikliwe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie dalszych ataków. Jeśli długotrwałe zawirusowanie było powodem włączenia strony do wykazu zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują też niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Naprawa wszelkich następstw ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie przydarzy się w przyszłości, stąd kluczowe jest okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]