mikropigmentacja głowy, mikropigmentacja kraków
Usługi Wszystko o zdrowiu

Mikropigmentacja medyczna – szybka odpowiedź na wypadające włosy

Z pewnością sprawdzając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to po prostu mniej używana nazwa modnego wśród pań makijażu permanentnego. Lecz wykonanie trwałego makijażu to tylko jedna z metod wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma również zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie blizn i oznak łysienia

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, który wybierają najczęściej panie szukające metody na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego codzienne na nakładanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną się na co dzień prezentować. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która mimo iż nadal jest zabiegiem kosmetycznym, wywiera głębokie oddziaływanie na psychikę jednostki, która się na nią decyduje. W ostatnim czasie niezwykle popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który ze względu na brak pieniędzy nie może sobie pozwolić ogromna grupa ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także zwiększyć poziom zadowolenia z własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne maskowanie blizn i bielactwa, a nawet optyczne odtworzenie aureoli sutkowej.

Mikropigmentacja włosów – czy daje rezultat permanentny?

Na pierwszy rzut oka mikropigmentacja wygląda jak szablonowy proces wykonania tatuażu. Linergistka bądź linergista, ponieważ tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym aparatem wykonuje punkcję naskórka i tym sposobem wprowadza w niego barwnik. Odmiennie do tatuażu finalny rezultat nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Skąd wynika ta różnica? W trakcie zabiegu mikropigmentacji barwnik umieszczany jest w płytkich warstwach skóry, tymczasem podczas tradycyjnego tatuażu umieszcza się go głębiej. W wyniku tego wraz odnawianiem się zewnętrznych warstw skóry z upływem miesięcy pigment pomału zanika. Zatem gdy zamiarem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe maskowanie łysiny albo przerzedzonych włosów, powinna ona mieć świadomość, że potrzebne będzie regularne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]