Logistyka i transport Usługi

Parking długoterminowy przy lotnisku w Balicach

Podróż samolotem wylatującym z innego lotniska potrafi stać się źródłem sporych trudności. Najpoważniejszym będzie z pewnością sposób dotarcia na lotnisko. Jeżeli bowiem nie wyszukaliśmy odpowiednich kursów autobusowych, zwykle musimy dojechać na miejsce własnym autem. Związane jest to jednak z koniecznością zaparkowania pojazdu we właściwym miejscu – czyli takim, w którym nie będziemy bać się mandatu lub złodziei. W podobnych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się ta usługa? Czego decydując się na nią powinniśmy się spodziewać?

Zasady rezerwacji parkingu długoterminowego

Reguły dla klientów tej usługi będą banalnie łatwe – stanowisko na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zamówić online. W formularzu w serwisie firmy musimy tylko zaznaczyć właściwy termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym miejsce będzie już na nas czekało, zaś w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam także transport do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany z dużymi kosztami – dzień postoju to bowiem wydatek niecałych dwudziestu złotych, jednak warto zauważyć, iż kwoty są tym mniejsze, im dłużej trwał będzie nasz wyjazd.

Plusy parkingu długoterminowego

Najważniejszym z plusów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest to, iż są to obiekty monitorowane – nie powinniśmy zatem martwić się ochroną naszego samochodu, gdyż ten poza tym w tym czasie jest dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zwykle świadczą też wiele usług opcjonalnych, które z pewnością ułatwią nam organizację podróży – na przykład opisany już transport czy też możliwość dopompowania kół i załadowania akumulatora po długotrwałym postoju. Przed podróżą zazwyczaj będziemy mieli również sposobność zważenia bagażu i tym samym uniknięcia większych kosztów.